Home Activiteit

Activiteit

  • Haario heeft het onderwerp Weerwolven van Wakkerdam #22 : De wolvenplaag is terug aangemaakt in het forum Forumspellen 9 jaren, 8 maanden geleden

    Hallo allemaal! Het is al heel lang geleden dat dit spel hier nog eens gespeeld werd, dus hier is het terug! De laatste maanden zijn er veel nieuwe leden bijgekomen, dus ik heb de basisversie van het spel genomen. Dit is dus het ideaal moment om je eens te wagen aan een potje Weerwolven van Wakkerdam!

    De Rollen: (De rollen worden random via PM aan je doorgegeven. Je mag je rol aan niemand vertellen, maar je mag er wel naar hinten)

    – Slechte rollen –

    Wolf (2x)
    De weerwolven mogen iemand aanwijzen om te doden. Zij doen dit natuurlijk in volledige stilte zodat niemand hen kan identificeren. Onderling kunnen zij per PM overleggen wie ze als slachtoffer aanwijzen. Dan moeten zij samen 1 persoon doorgeven middels een PM aan de host binnen de door de host aangegeven tijd. Elke ronde, behalve de burgemeesterronde, mogen zij een lunchslachtoffer maken.

    – Goede rollen –

    Ziener X (1x):
    Ziener X is een ziener. Dit houdt in dat Ziener X elke dag 1 naam per PM mag insturen naar de host om iemand te bekijken. Daarentegen krijgt Ziener X niet te horen wat de rol is van de persoon die hij inziet. Hij krijgt alleen te horen tot welke alliantie deze persoon hoort.
    Heks X (1x):
    De heks heeft twee drankjes: een levenselixer en een dodelijk gif. Met het levenselixer kan ze iemand die gedood is in de vorige ronde terug tot leven brengen. Met het dodelijk vergif kan de heks zelf iemand vermoorden. De heks mag de drankjes ook op zichzelf gebruiken. Let op: de heks mag slechts één van deze twee drankjes eenmalig gebruiken. Ze hoeft dit uiteraard niet te doen. Als de heks één van de twee drankjes wilt gebruiken, mag ze dit middels een PM aan de host doorgeven. M.a.w.: het is dus de levenselixer OF het dodelijk gif. Niet beiden! Indien de heks op de brandstapel wordt gegooid (eruit gestemd) of wordt vermoord door de weerwolven, en zij diezelfde ronde een drankje heeft ingezet, hebben deze drankjes geen werking. M.a.w: brandstapel en lunch en rollen die eerder hun actie doorgaven aan de host voor de drankjes van de heks.
    Genezer (1x):
    De Genezer mag elke ronde iemand beschermen tegen de weerwolven. De genezer geeft dus in de ronde per PM aan de host door wie hij wilt beschermen. De genezer mag ook zich zelf beschermen. Hij mag echter niet twee rondes achter elkaar dezelfde speler beschermen. Let op: de bescherming geldt alleen voor de aanval van de weerwolven (en dus niet voor de brandstapel).
    Burger (2x):
    Burgers hebben geen speciale krachten. Zij mogen wel uiteraard mee discussiëren en bepalen (stemmen) wie er op de brandstapel wordt gegooid (lynch). Stemmen de burgers verkeerd, dan sterft een onschuldige. Burgers proberen uiteraard de weerwolven te doden.

    Extra rol (bovenop een van bovenstaand genoemde rollen)
    (gekozen) Burgemeester (BM):

    Deze wordt in de voorbereiding bepaald (zie spelverloop). Alle spelers krijgen de mogelijkheid om in een speciaal daarvoor bestemde ronde, welke even ronde 0 wordt genoemd, een DIKGEDRUKTE stem uit te brengen op de in hun ogen beste kandidaat. De persoon met de meeste stemmen wordt uiteindelijk burgermeester. Bij gelijkspel wordt de laatste stem weggehaald, tot er een uitslag is. De kracht van de BM is dat hij de knoop mag doorhakken zodra twee spelers een gelijk aantal stemmen tegen zich heeft gekregen. Als de burgemeester vermoord wordt, kan hij, terwijl hij zijn laatste ademtocht uitblaast, nog een opvolger benoemen.

    Spelverloop (Dit gebeurt allemaal tegelijkertijd)
    – Brandstapel/Lynch (Iedereen discusieert en stemt mee in het topic)
    – Wolvenlunch (De wolven overleggen via PM en stemmen op wie ze doden)
    – Speciale Rollen (De heksen, Ziener en Muzikant, die elk via PM hun acties doorsturen)

    Het delen van Informatie
    – Als je in het spel dood bent, dan mag je geen informatie meer delen met betrekking tot het spel. Nergens.
    – Het is verboden om een rol te claimen. Claimen betekent je rol vertellen of direct suggereren dat je een bepaalde rol hebt.
    – Het is verboden om contact te hebben met andere spelers buiten het speltopic om (contact tussen wolven, geliefden etc. onderling valt niet onder netwerken) over de inhoud van Wvw. Dit om informatie voor iedereen toegankelijk te houden.
    – De host heeft meestal wel contact met spelers om ze zo nu en dan eens te herinneren dat ze nog moeten stemmen, of om rollen of onderdelen van het spel uit te leggen die vooralsnog onder spelers onduidelijk zijn.
    – Het is toegelaten om een afscheidsbrief te schrijven na je dood bent. In deze afscheidsbrief mag nooit informatie worden gedeeld. Meestal zal de reden van je dood verteld worden via PM, de reden mag je ZEKER NIET posten op het topic.
    – Het is toegestaan om te hinten, . De ziener mag alleen hinten wat hij zag, zolang de host heeft gezegd dat hinten dat potje is toegestaan. De host zal nooit hints verstoppen in zijn posts, dit om hem onpartijdig te houden.
    -Berichten mogen niet worden ge-edit! Hiermee kan je namelijk je eigen sporen verwijderen. Dit betekent dus dat je gewoon goed moet nadenken voordat je iets post. Het is geen probleem om twee posts achter elkaar te plaatsen.
    – Het is verboden om de rol van anderen te verraden. De ziener mag dus ook niets verraden. Alleen hinten.

    Stemmen
    – Een stem moet altijd dikgedrukt worden uitgebracht, anders word hij niet meegetelt.
    – Als je tijdens een stemronde vergeet om te stemmen, dan stem je op jezelf om aangewezen te worden als kandidaat voor de brandstapel. Dit om het spel levendig te houden.
    – Als je niet stemt tijdens de stemrondes krijg je ook een inactiviteitspunt. Bij twee inactiviteitspunten lig je uit het spel.
    -Bij gelijk spel bij het kiezen van de BM wordt telkens laatste stem ongeldig verklaard tot er een uitslag volgt.
    -Indien je een van bovenstaande regels overtreed dan zal je stemrecht voor die desbetreffende ronde worden afgepakt. Je stem telt dan niet meer mee. Overtreed je nog een keer een regel dan pleeg je zelfmoord.

    Aantal spelers: 7 of meer
    Claimen: Nee
    Netwerken: Nee
    Hints: Ja
    Speeches: Nee
    Eindtijd stemmen: 22:00
    Begintijd stemmen: na een update van de host

    Ik weet het, dit is een lange post en het ziet er wat ingewikkeld uit, maar het wordt wel duidelijk als je het spel speelt. Je mag altijd vragen stellen over het spel aan mij tijdens het spel via PM, en als het betrekking heeft tot iedereen plaats ik het dan wel in het topic. Als je nog meer wilt weten, raad ik je aan om dit topic te lezen, het bevat interessante informatie over het spel. Ik hoop dat jullie veel plezier hebben!

    Deelnemers
    1 @admin
    2 @melvin70
    3 @luca
    4 @roël
    5 @ditisrobin
    6
    7