Dragon’s Dogma 2 verschijnt volgende maand voor de Switch 2 op de dag dat de grote DLC, Dark Arisen, verschijnt. Op gamescom kon ik al even aan de slag met de DLC, maar nog beter, de Switch 2-versie. Alles wat ik hier schrijf, is op basis van een demo-versie. Ik weet niet hoe oude het is en of de uiteindelijke game nog verbeterd gaat worden. Al denk ik dat dat wel het geval gaat zijn, gezien door Capcom geleverde beelden.
Voor wie Dragon’s Dogma 2 nog niet kent een korte introductie. De game laat spelers een verhaallijn volgen met een third-person perspectief. Je bent een Arisen die één van de vier basisklassen heeft: Archer, Fighter, Mage of Thief. Je hebt als Arisen ook drie Pawns die de andere drie klassen bekleden in je team. Deze personages zijn NPC’s, maar zijn degelijke vechters en helpen elkaar goed. De volledige game is een compleet open wereld, maar voor de demo was ik wat beperkt in wat ik kon doen.

De Switch 2 doet het goed
De demo liet mij zoals normaal één van de vier klassen kiezen en vervolgens een specifiek wezen wat ik zou moeten verslaan. Wel werd ik gewoon in een stuk van de wereld gedropt en niet in een afgesloten arena voor de demo. Dus voor ik aan de slag ging met de boss fight met een Griffin was ik een stukje rond gaan lopen. Deels om te wennen aan de besturing, aangezien ik de game niet eerder heb gespeeld, deels om de besturing en mechanics te leren (ik had hem nog niet eerder gespeeld), deels om een beetje meer van de wereld en performance te zien.
Wat opviel in de demo is dat de graphics een beetje zacht leken. De resolutie leek een stuk lager dan wat ik van Capcom gewend ben op de Switch 2. Dat terwijl er nog wel redelijk wat details zichtbaar bleven. Het blijft echter een demo dus er kan zeker tussen de demo build en de release genoeg veranderen. Dit was vorig jaar ook het geval bij Star Wars Outlaws van Ubisoft. Wat wel al erg goed gaat, is de framerate. Deze is vooralsnog erg stabiel met minimaal 30 fps, al leek het juist meer te zijn op momenten.

De gameplay werkt soepel en als mage kostte het niet te veel moeite om into de gameplay te raken. Of het nu is tegen de groepen van zwakkere vijanden of in het uiteindelijke baasgevecht. Geen enkel moment ervoer ik een hapering. Zelfs niet toen er rondlopende Pawns het gevecht joinden en het echt een gevuld scherm was met effecten. Dus ik ben hierdoor zeker benieuwd naar de daadwerkelijke launch.
Capcom lijkt het weer te doen
Als ik sinds de lancering van de Switch 2 kijk naar derde partijen is Capcom consistent een goede partner. De games die ze voor het platform uitbrengen werken uitstekend en met Dragon’s Dogma II lijkt dat ook weer het geval. Hoewel de demo soms qua resolutie nog aan de lage kant leek was de framerate constant minimaal op 30 fps, zelfs op de heftigere stukken. Echter, nageleverde beelden van Capcom lijkt een wat betere resolutie te tonen. Het is dus nog even wachten op het volledige product, maar zelfs als de demo de kwaliteit is die we kunnen verwachten heb je al een goed product.
