Op 18 september verscheen LEGO Batman: Legacy of the Dark Knight dan ook eindelijk voor de Switch 2. De game is op andere platformen al een tijdje uit en heeft inmiddels een heleboel positieve reviews ontvangen. Als fan van de TT LEGO-games keek ik vol smart uit naar deze nieuwe titel. Het is overigens niet de eerste LEGO Batman-game, want tussen 2008 en 2014 verschenen drie delen voor o.a. de (3)DS en Wii. Die heb ik alledrie volledig uitgespeeld, dus ik was dan ook erg nieuwsgierig naar dit nieuwe openwereld-avontuur. De afgelopen week ben ik in de huid van de Dark Knight gekropen en de strijd aangegaan met de beruchtste DC-schurken van Gotham City. Hoe dat is bevallen lees je in onze review van LEGO Batman: Legacy of the Dark Knight voor de Switch 2!
De reis van Bruce Wayne
Kenners zullen weten dat TT-Games de ontwikkelaar is achter vele legendarische LEGO-games. Met LEGO Batman: Legacy of the Dark Knight pakken ze na LEGO Star Wars: The Skywalker Saga uit 2022 opnieuw weer flink uit. Dat moet ook wel, want de lat lag na dit deel hoog. Zo vonden wij de Skywalker Saga destijds de beste LEGO-game ooit gemaakt. Ik durf alvast te verklappen dat TT-games er opnieuw in is geslaagd om een LEGO-game van hetzelfde kaliber af te leveren. LEGO Batman: Legacy of the Dark Knight (LEGO Batman in het vervolg) is geïnspireerd door tientallen jaren aan Batman-films, televisieseries, strips en games en zit boordevol Batman-nostalgie en DC-lore.
Het avontuur vertelt het verhaal van Batman. Hoe een jonge Bruce Wayne wordt opgeleid door de League of Shadows om vervolgens de held van Gotham City te worden. Als de Dark Knight slaat hij de handen ineen met bondgenoten als Jim Gordon, Catwoman, Robin, Nightwing en Batgirl. Samen met hen gaat hij de confrontatie aan met vijanden als The Joker, The Penguin, Mr. Freeze, Poison Ivy, Bane en meer. Tussen alle verhaalmissies door heb je alle tijd om Gotham City te verkennen en iconische locaties te bezoeken zoals Arkham Asylum, Ace Chemicals en Wayne Tower. Navigeer door de openwereld op één van de Batmobiles of -motoren, al zwevend of middels je grijphaak.


Geen ’true hero’-meter meer
Wie eerder een LEGO-game heeft gespeeld kent de kenmerkende gameplay van dit genre. De levels (of missies zoals ze hier genoemd worden) draaien om lichte platform-elementen, puzzels gebaseerd op de unieke vaardigheden van de speelbare personages, het kapotslaan van alles om je heen om daarmee studs (de ingame valuta) te verdienen, het vinden van de rode steen en vijf trophy-voorwerpen en natuurlijk ook combat. Maar wat er nu voor het eerst ontbreekt is een meter die het aantal verzamelde studs bijhoudt. Bij alle andere LEGO-games zag je in elk level bovenin een geel balkje die je bij het behalen van het benodigde aantal studs beloonde met de ‘True Hero/Jedi’-status. Eerlijk gezegd was dit één van mijn favoriete onderdelen en ik vind het dan ook jammer dat daar nu afscheid van is genomen. Wel kent dit nieuwe Batman-deel een stud-multiplier rechts bovenin je scherm. Aardig, maar niet zo leuk en verslavend als het kunnen halen van de True Hero-status.
Wel die heerlijke LEGO-humor
De combat in de game is vermakelijk, maar qua controls niet heel spannend. Je drukt op ‘Y’ om aan te vallen en vervolgens op ‘X’ of ‘A’ om te counteren of te ontwijken wanneer daarom gevraagd wordt. Bij aanvang van de game kun je overigens kiezen uit vier moeilijkheidsgraden voor de gevechten. Variërend van ‘klassiek’ (de traditionele LEGO-ervaring met onbeperkte levens) tot ‘absolute’ (de ultieme uitdaging met maar 1 leven per level voor de echte durfal). Dit kun je tijdens het spelen naar wens aanpassen om zo de voor jou fijne mate van uitdaging te bepalen. Ik geniet vooral van het uitkammen van de omgeving op zoek naar die goed verborgen rode steen of blauwe of paarse stud (meer waard) en ben voor de klassieke modus gegaan. Oh ja, wat tenslotte ook genoemd moet worden als kenmerkend voor LEGO-games is de (slapstick)humor. Ook die is gelukkig weer volop aanwezig. Ik heb regelmatig moeten lachen om situaties of dialogen.


Prestatie op Switch 2
Dan naar misschien wel het belangrijkste onderdeel van deze review, namelijk hoe speelt de game op de Switch 2? Het korte antwoord is: eigenlijk best goed. LEGO Batman draait op 30 fps met een resolutie van 1080p. In de TV-modus ondersteunt het HDR. Helaas heeft de S2-port geen prestatie- en fidelity-modus zoals de PS5- of Xbox Series X-versies die hebben. Wel kun je in de instellingen diverse aanpassingen doen in bijvoorbeeld de cameragevoeligheid (1-10) of bewegingsonscherpte (aan/uit). Zo heb ik de cameragevoeligheid op 5 gezet en de motion blur uit, met een merkbaar soepelere speelervaring tot gevolg. Zowel in handheld als in tv-stijl ziet de game er prima uit en merkte ik alleen in Gotham City af en toe texture pop-in en een enkele drop tijdens het scheuren door de stad. Dus over het algemeen is dit gewoon een degelijke Switch 2-port. Wie nog graag een vergelijkingsvideo wil bekijken, vindt er hier op het YouTube-kanaal ‘ElAnalistaDeBits’ een voor Switch 2 vs PS5.


Het wachten waard!
Uiteindelijk heb ik vooral genoten van LEGO Batman en was het voor mij het wachten waard. Met meer dan 10 uur op de teller heb ik de game nog zeker niet uitgespeeld. Want naast de verhaallijn zijn er nog volop verzamelvoorwerpen en zijmissies te ontdekken in Gotham. En dan heb ik het alleen nog maar over de basisgame. Bij aanschaf heb je namelijk de keuze tussen de standaardeditie à €69,99 of de Deluxe editie voor €89,99 (digitaal of fysiek). Bij die laatste ontvang je naast het basisspel ook de Legacy- en Mayhem-Collection. De Legacy-extra’s betreffen cosmetische bonussen. Maar met de Mayhem-uitbreiding ontvang je naast een aantal extra kostuums, ook een nieuwe verhaalmissie en roguelite-modus met de Joker en Harley Quinn in de hoofdrollen.


Mayhem Collection
De Mayhem-DLC start met een (korte) verhaallijn waarin Harley en Joker proberen te ontsnappen uit Arkham Assylum. Daarna komt de zogenaamde Mayhem-modus beschikbaar, waarvan de gameplay te vergelijken is met een roguelite. Jouw doel is om in elke afzonderlijke run binnen een beperkte tijd zoveel mogelijk chaos te veroorzaken. Ondertussen verzamel je zoveel mogelijk studs en kom je natuurlijk vijanden tegen, zoals de politie of Task Force X. Daarbij is het belangrijk om op tijd te stoppen, voordat Batman en Robin achter je aankomen. Lukt dat niet, dan verlies je een deel van je stud-opbrengst. De studs die je verdient kun je inzetten voor permanente upgrades, waardoor je een volgende run net wat sterker bent. De Mayhem-DLC is dus geen traditionele uitbreiding met tientallen uren nieuwe content, maar eerder een leuk extraatje om zo nu en dan even tussendoor te spelen. Goed om in je achterhoofd te houden gezien het toch wel hogere prijskaartje.



![[Review] Farming Camp – Anders dan haar soortgenoten, maar dat bevalt goed!](https://dailynintendo.nl/wp-content/uploads/2026/01/Farming_Camp-238x178.jpg)

