Het hoogtepunt van de The Legend of Zelda 40th Anniversary Direct was natuurlijk de The Legend of Zelda: Ocarina of Time remake. Om meteen met de deur in huis te vallen; de game verschijnt op 5 november voor de Switch 2. Naast dat de game een prachtige grafische overhaul heeft gehad met een meer realistische stijl die toch de sfeer van het origineel behoudt zijn er verschillende veranderingen.
Zo zijn acties die je uitvoert net wat anders, zijn de laadtijden korter, is de muziek vernieuwd en zijn textures verbeterd om een meer realistisch gevoel te krijgen. Dit zie je terug in zowel de omgevingen als vijanden. Bovendien zijn cut-scènes vernieuwd met voice acting voor alle personages behalve Link en zijn ze wat uitgebreid.
Naast muziek en grafisch is er ook zeker wat vernieuwd. Doordat je nu twee sticks hebt, heb je vrije camerabewegingen, zelfs in Castle Town. Daarnaast kan Link nu rennen (zonder staminalimiet) en handmatig springen. Dit is perfect voor het verkennen van de verschillende locaties die net wat anders gemodeleerd zijn. Zo kun je bijvoorbeeld Castle Town beter verkennen met vrij toegankelijke staatjes. De dag/nacht cyclus stopt bovendien ook niet meer terwijl je in steden bent.
Verder zijn er nog bijzondere features zoals de Threads of Time, het wandkleed uit de teaser zit in het spel. Hier kun je voltooide quests en quests in progress zien en zal het tapijt stukje bij beetje gevuld worden met details. Verder is het gebruik ocarina wat vernieuwd. Dankzij de microfoon van de Switch 2 kun je zelf het nummer nuriën om de ocarina te activeren. Of speel het met de fysieke Ocarina of Time die zal verschijnen.
Tot slot zal ook Zelda Notes op de Switch app voor smartphones te gebruiken zijn. Deze krijgt features als een rapportage wat je een dag hebt gedaan, locaties zoeken met Gossip Quest, een speelbare ocarina en een quiz (met meer dan 2000 vragen). Vooral die speelbare ocarina is een leuke toevoeging. Niet alleen kun je leren echt ocarina te spelen, je kunt ook muziek opnemen en delen.
Dit alles werd onthuld in een gameplay demo van Eiji Aonuma en een trailer. Beide delen kun je hieronder zien. Wanneer de game lanceert is er ook een gelimiteerde oplage van het spel met een game case die textuur erop heeft.
De trailer:
De presentatie van Eiji Aonuma:





