Al vanaf het moment dat de NX aangekondigd werd hadden mensen hun twijfels. Sommigen waren bang dat het systeem te vroeg aangekondigd was en dat de Wii U en/of 3DS hierdoor nu al tegen het einde van hun levensduur waren. Maar wees niet getreurd, want de Wii U en 3DS zullen niet vervangen worden.
Dat heeft Satoru Iwata vandaag laten weten. Wat we precies kunnen verwachten van de NX is nog steeds niet zeker, maar Satoru Iwata heeft in ieder geval wel laten weten dat Nintendo de game-industrie niet zal verlaten. Eerder dit jaar liet Saturo Iwata ook al weten dat Nintendo met de NX ons leven hoopt te gaan veranderen. We weten nog erg weinig over deze console en op de aankomende E3 zal er ook niks getoond worden. Volgend jaar zal Nintendo meer informatie over dit nieuwe systeem verschaffen.
Op dit moment moeten we het met deze berichten doen, maar jullie kunnen natuurlijk hieronder speculeren over het systeem.
Wat verwacht jij van de NX?

![[Release Radar] Deze games verschijnen er in week 6](https://dailynintendo.nl/wp-content/uploads/2025/06/Release-Radar-Switch-2-2-238x178.png)



een telefoon? anders zou ik het echt niet weten?
dat lijk me wel wat :>een ninfoon;>
Ik hoop in ieder geval dat hij er héél cool uit komt te zien en coole spellen ervoor 😛
Misschien iets waarmee je de handheld en console kan verbinden ofzo en dat er dan een aantal games uit gaat komen die hiervan gebruik maken.
Is zomaar een ideetje haha, heb echt geen idee.
Ik hoop niet dat het een smartphone wordt, want ik gebruik mijn eigen telefoon NOOIT. 😀
Even voor iedereen die denkt/hoopt op een telefoon: Het wordt GEEN telefoon. De NX is aangekondigd om te laten zien dat Nintendo nog steeds bezig is met pure game consoles en niet een overstap maakt naar telefoon. Een telefoon is dus geen dedicated gaming device en daarom zal de NX dus geen telefoon worden.
Bedankt voor de informatie, dan ben ik heel benieuwd wat het wel is. :O
Misschien is dit wel een verwijzing naar een VR-systeem. Of het is een hybrideconsole en dit is volstrekt anders dan twee verschillende systemen.
Hopelijk een gaming tablet en smartphone
Oh wacht….meschien een gaming pc ofso
Niet kijken naar mijn posten zijn meschien iets te dom want ik had niet alles gelezen van de andere posten
DANK JE!!!!!
De NX wordt een hybrid console/handheld. Iwata heeft het al paar keer verklapt. Laatste keer zei hij, als we kijken naar wat in Japan beste verkoopt, en in het westen, daar gaan ze dus iets mee doen. Dat is dus duidelijk voor mij, dat ze een combi van handheld/ homeconsole gaan maken, in Japan doet dan handheld beter en in het westen de homeconsole, dat is dus een winwin situatie voor Nintendo. Want Nintendo hoeft nu maar 1 game te maken, wat op beide console te spelen is, soort van Tipping Stars, je koopt 1 game en kan het voor de andere console donwloaden.