Home Nintendo Algemeen Daily Nintendo nieuws EA’s voorkeur voor smart devices boven 3DS en Vita

EA’s voorkeur voor smart devices boven 3DS en Vita

Electronic Arts Debuts New Games Ahead Of The E3 ExpoEA’s Peter Moore is ervan overtuigd dat smart devices (smartphones en tablets) de toekomst zijn voor het mobiele gamen. Bij het maken van de toekomst plannen gaat EA dan ook de focus leggen op mobiele games voor smart devices. Ook momenteel brengt EA overigens al weinig games uit voor de Nintendo 3DS. Moore liet dan ook weten liever spellen te maken voor smart devices. Volgens Peter Moore zullen de Nintendo 3DS en de Vita in 2017/2018 ook niet meer zo relevant zijn.

“Wij steunen zowel handhelds als smart devices, maar we hebben beperkte middele. Onze teams zeggen dan’We denken dat smart devices de platforms zijn die binnen twee of drie jaar gaan consumeren’

Over de plannen voor 2017/2018 die EA nu aan het maken is zei Moore het volgende:

Ik denk dat we nu moeten plannen voor de financiële jaren 2017 en 2018. Denk jij dat de Nintendo 3DS en de PlayStation Vita dan net zo modieus zijn als de smartphone?”

De relatie tussen Nintendo en EA is de laatste tijd toch al niet zo goed. EA besloot vorig jaar (voorlopig) niet meer voor de Wii U te ontwikkelen en sprak meerdere keren niet zo positief over Nintendo’s home console.

6 REACTIES

  1. Nou, ik kan niet zeggen dat EA geheel ongelijk heeft hier. De Vita verkoopt nog steeds niet meer dan oke, en de 3DS zal nooit de verkopen van de DS kunnen evenaren. De handheld markt is duidelijk aan het slinken naarmate het gebruik van smartphones en tablets stijgt.

    Nintendo, en mogelijk andere game companies, zullen het concept van wat een gaming handheld is flink op z’n kop moeten gaan zetten willen ze relevant blijven in de nabije toekomst.

    • Correct. Moet er ook even bij zeggen dat ik er persoonlijk niet achtersta wat EA hier zegt, maar vanuit een business perspectief hebben ze gewoon gelijk, en uiteindelijk draait het om de verkopen.

      Ik zelf zou de rest van mijn leven gewoon nieuwe Gameboy of DS iteraties kunnen spelen, maar de grote massa van consumenten niet.