De aanklacht is al ingediend in 2012 het duurde twee jaar voordat Nintendo vrijgesproken werd. In 2014 stelde International Trade Commission vast dat Nintendo niks verkeerd had gedaan met de beweerde patenten.
In plaats van in hoger beroep te gaan is dezelfde aanklacht neergelegd bij een andere rechtbank. Van deze nieuwe aanklacht diende afgelopen vrijdag de zitting in Californië. Dit betekende dat de Japanse grootmacht voor de tweede keer tegenover Technology Properties Limited LLC, Phoenix Digital Solutions LLC en Patriot Scientific Corporation stond. Nintendo won de rechtszaak en Ajah Singh kwam voor Nintendo of America met een officieel persbericht:
“We zijn blij dat opnieuw is bevestigd dat Nintendo geen patent heeft geschonden met zijn producten. Nintendo zal ook doorgaan met ontwikkeling van unieke en innovatieve producten. Nintendo zal hierbij de intellectuele rechten van anderen ten alle tijden respecteren. We zullen als dit nodig is ook in de toekomst onze eigen producten en innovaties verdedigen, ook als we hier voor naar verschillende plaatsen moeten”.


![[Gerucht] Nintendo Switch versie voor Kirby: Planet Robobot Kirby Planet Robobot](https://dailynintendo.nl/wp-content/uploads/2025/02/Kirby-Planet-Robobot-238x178.jpg)