Het leek erg goed te gaan met de verkoop van de Wii U tijdens en vlak na de launch. Na bijna een half jaar beginnen Europese retailers in te zien dat de verkoop van Nintendo’s nieuwste console behoorlijk tegenvalt. Werd vorige week al gemeld dat grote retailers in Europa de Wii U voor een aanzienlijke lagere prijs verkochten, komt nu het nieuws dat meerdere winkelketens dit voorbeeld zijn gaan volgen, met als resultaat dat de Wii U een onofficiële prijsverlaging kent.
Het komt niet als een verrassing na de tegenvallende verkoopresultaten. Momenteel lijdt Nintendo verlies voor elke Wii U die zij produceren, en de retailers verliezen geld met de tegenvallende verkoop. Zij blijven zitten met volgepakte magazijnen en zijn noodgedwongen de consoles te verkopen met verlies om weer ruimte te creëren. Dat dit niet zo door kan gaan, moge duidelijk zijn.
Dus Nintendo, wat nu? Er zijn nieuwe consoles in aantocht van zowel Sony als Microsoft, dus is het niet ondenkbaar dat de Wii U nog verder in prijs moet zakken. Als Nintendo niet snel een move maakt om het tij te keren, is het somber gesteld met de toekomst van de Wii U en msschien ook van Nintendo. Zij zullen zo spoedig mogelijk met kanjers van titels moeten komen om de verkoop een boost te geven.
Niemand wil graag een vergelijking maken met de verkoopresultaten van de Gamecube.
Het is duidelijk waarom de Wii U slecht verkoopt. Ten eerste was de prijs bij release al aan de hoge kant, en ten tweede weten veel mensen niet eens van het bestaan van de Wii U. Dus moeten er mooie gamebundels komen, Nintendo moet de price-drop officiëel maken en zij zouden er goed aan doen veel meer te adverteren om bijvoorbeeld de casual gamers opmerkzaam te maken. Hopelijk komt er al vóór de E3, die dit jaar op 11 Juni van start gaat, een aankondiging van supermooie gamebundels. De tijd zal het uitwijzen.
Bron: Wii U Daily




