Home Reviews Game review Final Fantasy XIV – wennen, maar werkt goed

[Review] Final Fantasy XIV – wennen, maar werkt goed

Final Fantasy XIV Online

Met Final Fantasy XIV brengt Square Enix de eerste echt grote MMORPG naar de Switch 2. De game die ooit op het punt stond van omvallen is ondertussen 13 jaar aan de gang met regelmatige updates en regelmatig een grote uitbreiding. Nu is de game dus ook op de Switch 2 verkrijgbaar met alle uitbreidingen. Voor deze review heb ik toegang gekregen tot alles, maar goed om te weten: er is een gratis versie. Hiermee krijg je toegang tot de volledige game en de meeste features. Je hebt bovendien alle content tot de laatste uitbreiding en kan je personages tot level 80 trainen. Dit vervalt zodra je een andere versie koopt dan de Trial.

Hoewel de game al eerder op consoles is verschenen is de Switch 2-versie ergens wel uniek omdat je hem dus makkelijk kunt meenemen én er is ondersteuning voor de muisbesturing van de Joy-Con 2. De ervaring zit goed in elkaar en als je eenmaal op weg bent zal de game makkelijk flink wat uren opslurpen.

Een overweldigende wereld

Het is een flinke tijd geleden dat ik Final Fantasy XIV op pc heb gespeeld dus voor de review ben ik weer met een volledig nieuw personage en account begonnen. In het spel bevind je je in Eorzea. Dit bijzondere grote continent is vol met diverse biomen en personages, maar het is zeker niet een magisch paradijs. Wanneer je begint trap je namelijk de Hydaelyn-Zodiark Saga af die oorspronkelijk stukje bij beetje werd verteld vanaf de reboot van de game tot en met Endwalker in 2021. Met Dawntrail (2024) begint de volgende saga die verder gaat met Evercold die volgend jaar verschijnt.

De game laat je een fantastische verhaallijn doorlopen waarin jij de uitverkorene van de Goddess of Light, Hydaelyn, bent. Je trekt door Eorzea om magische kristallen te vinden, terwijl er een Garlean Empire ook nog eens bezig is met wraak op de Eorzean Alliance. Er is zo veel te doen in de wereld dat je met gemak honderden uren kwijt kunt in de game. Hiermee ben je dus nog maar bij het einde van Endwalker. Voor level 80 kun je met een beetje rustig spelen zo’n 100 uur al kwijt zijn, dus de Free Trial is al flink wat content.

De hoeveelheid aan de mogelijkheden is zeker in het begin overweldigend. Waar je heen moet, hoe de besturing werkt, welke features er zijn is een karwij om in te komen. Je zult dus niet veel hebben aan even spelen en het dan links te laten liggen want dan kun je net zo goed je personage opnieuw maken en weer opnieuw beginnen. Over het algemeen is de game echter boeiend genoeg om terug te willen blijven keren, al is er soms wat problemen met de pacing, zeker in het begin tijdens de opbouw van alles wat er aan de hand is.

Niet alleen de verhaallijn is boeiend

Hoewel je met alleen de verhaallijn al honderden uren bezig kunt zijn, is er ontzettend veel te doen. Of het nu side quests zijn of het leren van verschillende job systemen. Je kunt helaas nooit alles ervaren in het spel, maar door wat keuzes te maken kun je zeker een diverse gameplay ervaren. Zo heb je natuurlijk momenten dat je vecht, maar er zijn ook opties zoals een goldsmith, carpenter en vele andere opties waar je in kunt trainen. Ieder heeft een eigen nut in het spel en je kunt alle classes tegelijk leren.

Er is consant wat te ervaren en als je het ene beu bent, dan wissel je gewoon weer even af. Of je gaat op avontuur. Er is zelfs de mogelijkheid om minigames te spelen.

Switch 2-versie werkt uitstekend

MMORPG’s naar console brengen is vaak lastig. Je hebt een enorme hoeveelheid aan acties, je kunt veel communiceren met je wereld en nog verschillende andere redenen. Gelukkig is XIV al jaren gewend dit te doen met PlayStation en XBOX waardoor een controller goed geïntegreerd is in de game. De besturing is even wennen door de vele opties, maar het is uiteindelijk goed te doen. Daarnaast werkt de muisbesturing van de Joy-Con 2 verrassend goed. Zelfs zonder de combinatie met een toetsenbord. Of gebruik zelfs het touchscreen van je Switch 2. Square Enix heeft dus echt goed hun best gedaan om de gamebesturing zo fijn mogelijk te maken.

De game draait qua performance ook uitstekend. Na een kleine bug tijdens de release met respawn en laadtijden werkt de gameplay soepel met toch overal wel minimaal 30 fps. Sommige plekken kunnen beter draaien, maar dat zijn vooral de kalere en oudere locaties. Qua resolutie ziet de game er ook prima uit. Het is zeker niet de mooiste game, maar voor een game als dit heb ik liever iets mindere graphics, maar dat ik in boss raids wel een fatsoenlijke framerate heb. Dat is iets wat gelukkig het geval is.

Zeker het proberen waard

Met de Free Trial version is het een game die spelers eigenlijk zeker even moeten proberen, maar dan ook niet na een uurtje al wegleggen. Ga even 10 uur het spel in minimaal en kijk dan of je de gameplay wat vindt. Doordat de game zo overweldigend groot is, is het namelijk niet voor iedereen weggelegd, zeker aangezien je na de Free Trial maandelijks moet betalen om te spelen

RECENSIES OVERZICHT
DN-Score
8.8
Vorig artikelRayman Legends Retold uitgesteld naar december
Jorden
Heya, ik ben Jorden en ondertussen al een oude rot bij Daily Nintendo. Sinds 2013 schrijf ik al voor deze site naast toen nog mijn middelbare school. Ondertussen 11 jaar later is mijn liefde voor games en Nintendo nooit gestopt. Ik vind enorm veel games leuk van adventure tot puzzels. Je kunt mij online meestal met dezelfde username vinden.
review-final-fantasy-xiv-wennen-maar-werkt-goedFinal Fantasy XIV is precies wat je van een MMORPG verwacht. Boordevol content, een goed verhaal en ook vele extra's. Met hoe goed die draait op de Switch 2 is er eigenlijk geen reden om hem niet te spelen, zeker niet om de Free Trial te proberen.