Onlangs heeft het hooggerechtshof München een uitspraak gedaan over de grote hoeveelheid misleidingsapparaten, zoals spelkopieerapparaten die gemaakt zijn om het spelen van door piraterij verkregen spellen mogelijk te maken. Onder misleidingsapparaten vallen producten producten die Nintendo’s beveiliging omzeilen en en consumenten de mogelijkheid bieden om gebruik te maken om niet van niet geautoriseerde spelbestanden (Roms bijvoorbeeld)
Het hooggerechtshof beschouwd deze misleidingsapparaten illegaal. Zo is onder andere Tronic, een in Duitsland gevestigde verkoper van dergelijke apparaten, door het hof veroordeeld tot het betalen van een som van 1 miljoen euro aan schadevergoeding. Nintendo geeft door dat ze door blijft gaan met het vervolgen van valse fabrikanten, commerciële verkopers en importeurs van misleidingsapparaten
Onlangs vocht Nintendo een rechtspraak aan tegen PC Box. Hierbij heeft het hooggerechtshof bevestigd dat het voornaamste doel van misleidingsapparaten het spelen van door piraterij verkregen videogames is. Nintendo treed op voor eigen belangen, maar zegt zelf ook op te treden voor de belangen van 1.400 andere game ontwikkelaars, die afhankelijk zijn van de legale verkopen op onder andere Nintendo-consoles.
Ben jij een voorstander van misleidinsapparaten?
![[Review] Yakuza Kiwami 1 & 2 (Switch 2) – doldwaze maffia-avonturen Yakuza Kiwami 1 en 2 keyart](https://dailynintendo.nl/wp-content/uploads/2025/12/image-10-238x178.png)
![[Release Radar] Deze games verschijnen er in week 51](https://dailynintendo.nl/wp-content/uploads/2025/06/Release-Radar-Switch-2-2-238x178.png)



ik vind dat als de wet aangepast wordt, dat dat geen effect zou mogen hebben op de reeds bestaande producten/ bedrijven en-of situaties. op deze manier worden mensen of bedrijven dus met terugwerkende kracht als crimineel beschouwd. een werkelijk onacceptabele manier van monopolie bedrijven vind ik. bedrijven zoals Nintendo zouden hun spullen ook beter moeten beveiligen tegen kopiëren. ze schijnen het oh zo erg te vinden dat hun product gestolen wordt, maar ze doen er zelf vrijwel niets aan. nog steeds hebben apparaten/Consoles usb ingangen en manieren om in het besturingssysteem te komen. het is gewoon veel te makkelijk. daarbij hebben ze de 3DS weer dezelfde cartridges gegeven als de DS had, terwijl die jaren geleden al gehackt was met behulp van de R4 Kaarten.
ze doen het dus ook zeker zelf!
sony heeft nu playstation now verzonnen.
deze vorm van gamen gaat een hoop piraterij tegen in de toekomst. de beelden en controls worden letterlijk gewoon gestreamed waardoor er dus absoluut niets te rippen valt!
in 1x rekent sony dus af met piratetrij, 2e/hands games en retailers.
zie je, het kan dus wel.
3DS heeft andere cartridges dan de DS. Zolang overheden ongelofelijk makkelijk gehacked kunnen worden is het bijna onmogelijk games te beveiligen tegen piraterij. Playstation Now zal ook gehacked worden en mogelijk onderschept worden waardoor games alsnog gedownloaded kunnen worden. Helaas is het beveiligen moeilijker dan je denkt. Je bent ontzettend naïf als je denkt dat Sony zo met piraterij afrekend en ook met retailers aangezien daar hun meeste inkomsten nog steeds vandaan komen zou dat ontzettend stom zijn. 2e/hands is ook niet erg vanwege dat er steeds vaker DLC komt die dan toch opnieuw gekocht moet worden